משרד עורכי דין סולברג מתמחה ב:
  • תביעות תאונות דרכים
  • מקרי רשלנות רפואית
  • תביעות ביטוח
  • ייצוג נפגעי נזקי גוף
  • תאונות עבודה
משרד עו"ד סולברג
יחס אישי
פישוט הליכים
מיצוי תיקים
מקצועיות משפטית

 

משרדינו קיים זה כ-12 שנה
ולנוחיות לקוחותינו ממוקם
באזור תל אביב. 

רופאים אבחנו מום בעובר בריא, האישה בצעה הפלה


זוג הורים מהישוב צורן שבמרכז הארץ הגישו תביעת רשלנות רפואית בגובה של ארבעה מיליון שקלים נגד שלושה בתי חולים, 'איכילוב', 'שערי צדק' ו'שיבא'. השניים טענו כי אבחון לקוי של הצוותים הרפואיים גרם להם לבצע הפלה של עוברם שלא לצורך.

 

התובעים גוללו בתביעת פיצויים זו כי האם עברה בחלקו הראשון של ההיריון בדיקות שגרתיות, כולל שקיפות עורפית וסקירת מערכות מוקדמת – שלא העלו כל ממצאים חריגים לגבי העובר. לאחר שבועיים עברה האישה בדיקה נוספת, בדיקת חלבון עוברי, שם התברר לטענת הצוות הרפואי כי קיים סיכון קטן לכך שהעובר יוולד עם תסמונת דאון.

 

                  מרגיש שבאמת הפילו אותך   מ.ז.ל 

 

 

בעקבות הממצא הזה, נערכה לאישה גם בדיקת מי שפיר, שממצאיה הועברו אל היחידה לאבחון גנטי שבבית החולים 'איכילוב'. שם, התבשרו בני הזוג על ממצא גנטי לא תקין. התובעים פנו לקבלת ייעוץ גנטי בבת החולים 'שערי צדק', שם נטען כי הממצא הגנטי מצביע על חשד למום שיגרום לפיגור שכלי בעובר ואף למומים אחרים. לזוג הומלץ לעבור הפלה.

 

התובעים החליטו לפנות לייעוץ גנטי נוסף, הפעם בבית החולים 'שיבא'. התובעים טענו כי היועצת התבוננה בממצאי הבדיקות הקודמות, מאיכילוב ושערי צדק והמליצה גם היא על הפלה, בתואנה שהמבנה הכרומוזומי לא מאוזן ויביא ללידת ילד עם מום.

 

השניים פנו לוועדה להפסקת הריון, שאישרה את בקשתם וההפלה בוצעה. לאחר מספר חודשים ביקשו השנים להיכנס שוב להיריון ופנו לייעוץ גנטי בבית החולים 'בילינסון'. במחלקת הייעוץ הגנטי נאמר להם כי לאישה יש את אותו מטען גנטי כמו שהיה לעובר שהופל וכי הממצאים שהתגלו לא גורמים לשום בעיה בעובר.

 

בני הזוג טוענים בעקבות כך למקרה רשלנות רפואית של בתי החולים 'איכילוב', 'שערי צדק' ו'שיבא'. לדבריהם, היועצים הגנטיים לא השלימו כמו שצריך את הבירור הגנטי, לא זימנו אותם לבצע בדיקה גנטית סופית ובנוסף לכך, העסיקו צוות ייעוץ לא מיומן. עוד טענו השניים, כי הנתבעים לא דאגו לברר האם כל הבדיקות הדרושות בוצעו לפני אישור הפסקת ההיריון.

 

על פי כתב התביעה, שהוגשה בעזרת עורך דין רשלנות רפואית, הוזמנה חוות דעת רפואית מטעם התובעים, על ידי מומחית לגנטיקה רפואית. המומחית חיזקה את טענות השניים למקרה של רשלנות רפואית בהריון וכתבה, לאחר שעיינה במסמכים הרלוונטיים, כי על הצוותים הרפואיים למסור לזוג הורים את כל המידע הרלוונטי לגבי הטיפול אותו הם עוברים.

 

במצב בו ההורים יודעים את התמונה כולה, הם יכולים לקבל החלטות מבוססות לגבי השאלה האם להמשיך את ההיריון או להפסיקו וגם לגבי היריון נוסף בעתיד. המומחית קבעה בחוות דעתה כי במקרה של השניים, הממצאים לא מעידים על כך שנעשו בדיקות נוספות כדי להבטיח כי הבירור הגנטי היה מדויק.

 

השניים הגישו כאמור תביעה לקבלת פיצויים, כשהם נתמכים בחוות הדעת הזו וטענו כי אילו נעשתה הבדיקה למי השפיר בצורה תקינה, הצוות הרפואי היה מבין כי העובר בריא. לכן, לטענתם, בוצעה רשלנות בטיפולם, גם אם לא גרמה נזקי גוף ישירים. זוהי למעשה רשלנות רפואית שגרמה להם להחליט על הפלה שלא היה כל צורך לבצעה.

 

 האם אתה מרגיש שנתקלת בקושי אמיתי לקבל את הפיצויים המגיעים לך ?

 

הנך מוזמן ליצור קשר עם משרד עו"ד סולברג להתייעצות ראשונית בעניינך בטלפון: 052-8334156

 

פניה ליעוץ משפטי

יש למלא את כל השדות.

חיפוש באתר
 
אנחנו בפייסבוק אנחנו בפייסבוק
הטבה לאימון משפחתי כללי 
תעודת השתלמות רפואה למשפטנים (דף הבית)

תעודת השתלמות רפואה למשפטנים


תעודת הסמכה של עו"ד סולברג בהשתלמות רפואה למשפטנים בחסות אוניברסיטת תל-אביב

 

עיצוב ובניית אתר ע"י טאדאם בע"מ