משרד עורכי דין סולברג מתמחה ב:
  • תביעות תאונות דרכים
  • מקרי רשלנות רפואית
  • תביעות ביטוח
  • ייצוג נפגעי נזקי גוף
  • תאונות עבודה
משרד עו"ד סולברג
יחס אישי
פישוט הליכים
מיצוי תיקים
מקצועיות משפטית

 

משרדינו קיים זה כ-12 שנה
ולנוחיות לקוחותינו ממוקם
באזור תל אביב. 

בדיקת מי השפיר הובילה לסיבוך ושיתוק מוחין


הורי ילד שסובל מאז נולד משיתוק מוחין בשל רשלנות רפואית, יקבלו פיצויים בסך 3.2 מיליון שקלים. ההורים תבעו את המדינה ובית החולים הממשלתי 'ברזילי' באשקלון, בטענה למקרה של רשלנות רפואית בהיריון. שבע שנים לאחר הלידה הגיעו הצדדים להסכם פשרה, שקבע כי ההורים יקבלו את הסכום המדובר.

 

הפרשה החלה ב-2002, אז גילתה האם כי נכנסה להיריון. לאורך שלבי ההיריון נערכו לאישה בדיקות שונות, שתפקידן איתור פגמים ומומים, יחד עם בדיקת אולטרא סאונד. כל הבדיקות נמצאו תקינות.

 

                          מרגיש באמת שמסובך עליך  מ.ז.ל 

 

 

על פי כתב התביעה, שהוגש על-ידי עורך דין רשלנות רפואית, בשבוע ה-18 להיריון אושפזה האישה פעמיים במהלך חודש מרץ וזאת משום שסבלה בשתי הפעמים מדמם נרתיקי. האישה בילתה באשפוז שלושה ימים בסך הכל, אך הבדיקות שעברה נמצאו גם הן תקינות. הצוות הרפואי המליץ לה לנוח ושחרר אותה לביתה.

 

חודש לאחר מכן אושפזה האישה שוב, שוחררה לביתה ואושפזה בפעם הרביעית כמה ימים לאחר מכן – בשתי הפעמים מאותה סיבה, דמם מהנרתיק. בכתב התביעה צויין כי לאחר שתי הפעמים הללו הוחלט לבצע באישה גם ניטור של הפעילות הרחמית, בסיומו הועברה אל המחלקה להיריון בסיכון.

 

בתביעה נכתב: "במהלך ימי האשפוז הראשונים נפגשה התובעת עם מנהל המחלקה, פרופ' שנהב, אשר מסר לה כי לדעתו יש מקום לבצע לה בדיקת מי שפיר, כיוון שסבר כי הדימומים החוזרים מהם היא סובלת, בשילוב עם תוצאות הבדיקות שנערכו לה עד אותו שלב, מעלים חשד כבד שהעובר שהיא נושאת ברחמה לוקה בתסמונת דאון". עוד נטען כי האם התלבטה האם לבצע את הבדיקה המומלצת, אך לטענתה הופעל עליה לחץ רב.

 

טענות התובעים נמשכות ומספרות על אישה שהציגה עצמה בפני התובעת כיועצת גנטית. היא קיימה עם האם לעתיד שיחה ארוכה, "במהלכה שמה דגש על הקשיים בגידול ילד הלוקה בתסמונת דאון. לאחר השיחה שקיימה עם אותה 'גנטיקאית', הסכימה התובעת לעבור את הבדיקה. בדיעבד, התברר לתובעת כי אותה 'יועצת' כלל אינה גנטיקאית, אלא אחות שעבדה באותה תקופה במכון הגנטי".

 

התובעים טענו כי מדובר במקרה רשלנות, משום שלטענתם ביצוע בדיקת אולטרסאונד לאגני הכליה היא שהייתה נחוצה באותו שלב. אם הבדיקה הזו הייתה מבוצעת, היה נשלל הצורך בבדיקת מי שפיר - אך למרות זאת הבדיקה הזו לא בוצעה.

 

עוד צויין בכתב התביעה: "בניגוד לרישומים שברשומה הרפואית, מיד לאחר סיום הבדיקה חשה התובעת ירידת מים, והתברר כי שלפוחית מי השפיר פקעה. לאור זאת היא הועברה מייד לחדר לידה". עוד נטען, כי בדרך כלל לא נהוג לבצע לידה במצב שנוצר, אך בכל זאת בוצעו באישה חמש בדיקות וגינליות.

 

לטענת זוג ההורים, גם שלב זה לא הוסבר להם מהו מצבו של העובר ובנוסף, איש לא ציין בפניהם את האפשרות להפסיק את ההיריון, וזאת בניגוד לעמדה הקודמת – זו שהייתה קודם לבדיקת מי השפיר. "אדרבא - אל מיטת התובעת הוזמן מומחה ברפואת פגים, אשר הרגיע אותה בהסבריו על הסיכויים הטובים להציל את חייו של הפג ולא התייחס כלל לפרוגנוזה הצפויה לו".

 

התינוק נולד כפג במשקל 830 גרם בלבד, בשבוע ה-25 להיריון. לאחר שנולד הוא הועבר לידי רופא ילדים שהיה נוכח בחדר הלידה ומשם לאשפוז במחלקת בית החולים לטיפול נמרץ בפגים. במשך 22 ימים הפג הונשם, כשבמשך 90 יום (כשלושה חודשים) קיבל חמצן בסיוע חיצוני. כששוחרר מבית החולים התברר כי הוא כלל לא סובל מתסמונת דאון, ולאחר זמן מה התגלה כי הוא לוקה בשיתוק מוחין, כמו גם מעיכוב משמעותי בהתפתחותו ובגדילתו.

 

אל כתב התביעה מצורפות חוות דעת משפטיות מפורטות, יחד עם פירוט נזקי גוף ובעיות רבות מהם סובל הילד – ויסבול בעתיד, למשך כל חייו.

 

כאמור, בהסכם פשרה שנחתם שבע שנים לאחר לידתו של הילד, נקבע כי ההורים יקבלו פיצויים של 3.2 מיליון שקלים ולא יתבעו את בית החולים. עוד סוכם כי תשלום אותם פיצויים אינו מהווה הודאה בדבר אחריות בית החולים לטענות על רשלנות רפואית כלשהי, כולל רשלנות רפואית בהיריון או רשלנות רפואית בלידה.

 

 

האם אתה מרגיש שנתקלת בקושי אמיתי לקבל את הפיצויים המגיעים לך ?

הנך מוזמן ליצור קשר עם משרד עו"ד סולברג להתייעצות ראשונית בעניינך בטלפון: 052-8334156

 

 

פניה ליעוץ משפטי

יש למלא את כל השדות.

חיפוש באתר
 
אנחנו בפייסבוק אנחנו בפייסבוק
הטבה לאימון משפחתי כללי 
תעודת השתלמות רפואה למשפטנים (דף הבית)

תעודת השתלמות רפואה למשפטנים


תעודת הסמכה של עו"ד סולברג בהשתלמות רפואה למשפטנים בחסות אוניברסיטת תל-אביב

 

עיצוב ובניית אתר ע"י טאדאם בע"מ