משרד עורכי דין סולברג מתמחה ב:
  • תביעות תאונות דרכים
  • מקרי רשלנות רפואית
  • תביעות ביטוח
  • ייצוג נפגעי נזקי גוף
  • תאונות עבודה
משרד עו"ד סולברג
יחס אישי
פישוט הליכים
מיצוי תיקים
מקצועיות משפטית

 

משרדינו קיים זה כ-12 שנה
ולנוחיות לקוחותינו ממוקם
באזור תל אביב. 

תאונת דרכים - לא ניתן לחייב ניתוח קוסמטי


אין אפשרות לאלץ אישה, נפגעת תאונת דרכים, לבצע ניתוח פלסטי במטרה לשפר את מראה פניה, גם אם נפגעו קשות בתאונה

 

קביעה זו נתן באחרונה השופט אליהו קידר מבית משפט השלום בתל אביב. ז, בת 30, הגישה תביעה לבית המשפט נגד חברות הביטוח אליהו ואבנר. האישה נפגעה באורח קשה במהלך תאונת דרכים, שש שנים לפני הגשת התביעה. היא טענה באמצעות בא כוחה, עו"ד נזיקין, כי לאחר שעברה ניתוח במחלקת הפה והלסת, פניה נותרו מעוותות, עד שהיא סובלת מהגבלה באכילה.

 

                 מרגיש שבאמת כופים עליך  מ.ז.ל

 

לאישה הומלץ לעבור ניתוח פלסטי, על מנת לשחזר חלק מפניה בבית החולים תל השומר, אך היא סירבה וטענה כי אותם ניתוחים יגרמו לה סבל נוסף. עוד טענה האישה, כי ישנו ספק גדול האם אותם ניתוחים יביאו לשינוי משמעותי במראה פניה וכי ישנה סכנה שהיא תיראה אף רע יותר אם הניתוחים הללו לא יצליחו. לכן, היא דרשה להכיר בנכותה הזמנית כנכות קבועה, משום שאין בכוונתה לעבור את אותם ניתוחים.

 

המבטחות טענו מנגד, כי חובתו של כל מבוטח להקטין ככל האפשר את הנזק שנגרם לו וכי רופאי בית החולים המליצו על הניתוחים המדוברים משום שהם עשויים להקטין את הנזקים שנגרמו לתובעת כתוצאה מאותה תאונת דרכים ובעקבות כך, את גובה הפיצוי שהיא זכאית לו. החברות טענו כי סירובה של האישה מחייב להכיר כנכות קבועה רק מחצית מאחוזי הנכות הזמנית שנקבעו לה.

 

לאחר ששמע את הצדדים, קיבל השופט קידר את עמדת התובעת. הוא קבע כי סדרת הניתוחים כוללת סיכונים גדולים וכי קיים סיכוי של 5% בלבד למזער את רמת נכותה של האישה, מה שהופך את הניתוחים הללו ללא הכרחיים.

 

השופט קבע בעקבות זאת כי אין לחייב את האישה לעבור את סדרת הניתוחים הזו וכי יש להגדיר את רמת נכותה הזמנית בתחום האף-אוזן-גרון ובתחום הפלסטיקה כנכות קבועה. בית הדין קיבל את טענות עו"ד התובעת וקבע: "על-מנת להכריע בסוגיה יש צורך להיזקק לשאלה בדבר חובתה של התובעת להקטנת נזקיה, אל מול זכותה לשמור על בריאותה כנגד הסיכונים הצפויים.

 

"במקרה דנן, כאשר מדובר בסדרת ניתוחים ולא בניתוח אחד, כאשר ציין ד"ר טופז כי המדובר בניתוחים הכרוכים בסיכונים, כאשר לא ידוע בכלל מה תהיה תוצאת הניתוחים אלא בחלוף שנה מביצועם ורק אז צפוי יהיה לקבוע הפחתת נכות ניכרת ל-5%, איני סבור כי התובעת, בסירובה לבצע הניתוחים, מתנהגת באופן בלתי סביר".

 

על פי פסיקת בית המשפט ובהתאם לחוק פיצוי נפגעי תאונות דרכים, תקבל התובעת פיצויים בסך 578,862 שקל מחברות הביטוח על אותה תאונת דרכים שעברה ועל נזקי גוף ונכות קבועה שנגרמו לה. הפיצוי כולל גם הוצאות המשפט, שכר המומחים הרפואיים שאת שירותם הזמינה ועוד 13% שכר טרחת עו"ד.

 

   האם אתה מרגיש שנתקלת בקושי אמיתי לקבל את הפיצויים המגיעים לך ?

 

הנך מוזמן ליצור קשר עם משרד עו"ד סולברג להתייעצות ראשונית בעניינך בטלפון: 052-8334156

 

 

פניה ליעוץ משפטי

יש למלא את כל השדות.

חיפוש באתר
 
אנחנו בפייסבוק אנחנו בפייסבוק
הטבה לאימון משפחתי כללי 
תעודת השתלמות רפואה למשפטנים (דף הבית)

תעודת השתלמות רפואה למשפטנים


תעודת הסמכה של עו"ד סולברג בהשתלמות רפואה למשפטנים בחסות אוניברסיטת תל-אביב

 

עיצוב ובניית אתר ע"י טאדאם בע"מ