משרד עורכי דין סולברג מתמחה ב:
  • תביעות תאונות דרכים
  • מקרי רשלנות רפואית
  • תביעות ביטוח
  • ייצוג נפגעי נזקי גוף
  • תאונות עבודה
משרד עו"ד סולברג
יחס אישי
פישוט הליכים
מיצוי תיקים
מקצועיות משפטית

 

משרדינו קיים זה כ-12 שנה
ולנוחיות לקוחותינו ממוקם
באזור תל אביב. 

משותק נלחם בביטוח כדי לתקשר עם העולם וניצח


תסמונת "LOCKED IN SYNDROME" היא תסמונת בה אדם מודע לסביבתו, אך לא מסוגל לתקשר איתה. הוא שומע, רואה ומריח את מה שסביבו, אך שיתוק כללי בגופו מונע ממנו את היכולת להגיב, בכל דרך שהיא. גיל צ'יבוטארו לקה בתסמונת הזו לאחר שנפגע קשה במהלך תאונת דרכים. ולמרות זאת, הוא עבר דרך ארוכה עד שקיבל את שהגיע לו.

 

צ'יבוטרו בוטַח עד התאונה בחברת הביטוח 'הראל'. לאחר שנפגע, הגיש תביעת פיצויים נגד החברה, בטענה שזו צריכה לספק לו מימון עבור מטפל מיוחד, מעבר למטפל הסיעודי שיסייע לו בחיי היומיום. גיל סבל משורה של נזקי גוף בעקבות התאונה וכיום הוא מסוגל להניע רק את עפעף ימין ומעט את הצוואר. כך הוא מתקשר עם הסביבה. אך כדי שזה יתבצע ללא קשיים, הוא זקוק לאדם צמוד שיסייע לו בכך.

 

              מרגיש שבאמת השתיקו אותך  מ.ז.ל   

 

 

אותו מטפל שביקש גיל אמור להחזיק מולו לוח ועליו אותיות, שיאפשר לו 'לדבר' עם מי שסביבו בעזרת סימני העפעוף. אבל חברת הביטוח טענה היא הוא אינו זכאי לאותו טיפול, משום שהוא אינו שונה ממשותקים אחרים שנפגעו קשה במהלך תאונת דרכים.

 

החברה הסתמכה על קביעתו של השופט תיאודור אור, עשר שנים לפני המקרה של גיל, שקבע כי נכים להם נקבעה נכות של 100%, יהיו בדרך כלל בעלי צרכים מיוחדים טיפוליים. נכים כאלו לא זקוקים לטיפול מורכב שדורש ידע מסוים, כך על פי השופט, ולכן הם יכולים להסתפק בסיוע מעובד זר ולא זקוקים למטפל מיוחד.

 

בהתאם לך טענה חברת הראל כי באותה תביעת פיצויים שהגיש גיל על נזקי גוף שנגרמו לו, המקרה זהה ולכן היא חייבת לממן רק טיפול של עובד זר ולא יותר מכך.

 

לאחר הפגיעה הקשה שעבר, תאונת דרכים חמורה כזו, גיל לא התכוון לוותר על זכותו להיות בקשר עם הסובבים אותו. לכן, הוא הגיש תביעת פיצויים באמצעות עו"ד נזיקין המומחה למקרי תאונות דרכים בבית המשפט המחוזי בתל אביב. השופט ניסים ישעיה קיבל את טענותיו של התובע וקבע כי על החברה לממן את שביקש.

 

אבל חברת הביטוח לא וויתרה וערערה על ההחלטה לבית המשפט העליון. גם שם זכה גיל לשופט שהבין בדיוק למצבו, השופט דוד חשין, וגם הוא קיבל את הטענות של התובע. זאת חרף הפצרותיה של חברת 'הראל' כי אין היא צריכה לממן את הטיפול המיוחד עבור התובע, בעקבות הפגיעה באותה תאונת דרכים מדוברת.

 

השופט חשין אמר בקביעתו כי מדובר במצב נדיר של פגיעת תאונת דרכים. לדבריו, גיל הוא אדם בעל עולם פנימי עשיר מאוד, אך הוא זקוק לעזרה תמידית כדי לתפקד כמו שצריך וכדי להמשיך, עד כמה שניתן, בחיי היומיום. עוד טען חשין, כי העזרה היא עניין קריטי במצבו של התובע ולכן החליט לקבל את תביעתו.

 

בפסיקתו קבע השופט חשין כי גיל צ'יבוטרו זכאי לקבל טיפול צמוד ויומיומי של עובד זר ויחד איתו גם טיפול נוסף, על ידי מטפל ישראלי השולט בשפה העברית, כדי לסייע לו לתקשר טוב יותר עם סביבתו. חברת הביטוח 'הראל' התכוונה להעביר פיצויי תאונת דרכים לגיל, על הפגיעה שספג, אך בית המשפט חייב אותה להוסיף לסכום הזה 7,500 שקלים בחודש, כדי לממן את המטפל המיוחד.

 

 האם אתה מרגיש שנתקלת בקושי אמיתי לקבל את הפיצויים המגיעים לך ?

 הנך מוזמן ליצור קשר עם משרד עו"ד סולברג להתייעצות ראשונית בעניינך בטלפון: 052-8334156

פניה ליעוץ משפטי

יש למלא את כל השדות.

חיפוש באתר
 
אנחנו בפייסבוק אנחנו בפייסבוק
הטבה לאימון משפחתי כללי 
תעודת השתלמות רפואה למשפטנים (דף הבית)

תעודת השתלמות רפואה למשפטנים


תעודת הסמכה של עו"ד סולברג בהשתלמות רפואה למשפטנים בחסות אוניברסיטת תל-אביב

 

עיצוב ובניית אתר ע"י טאדאם בע"מ