משרד עורכי דין סולברג מתמחה ב:
  • תביעות תאונות דרכים
  • מקרי רשלנות רפואית
  • תביעות ביטוח
  • ייצוג נפגעי נזקי גוף
  • תאונות עבודה
משרד עו"ד סולברג
יחס אישי
פישוט הליכים
מיצוי תיקים
מקצועיות משפטית

 

משרדינו קיים זה כ-12 שנה
ולנוחיות לקוחותינו ממוקם
באזור תל אביב. 

האוצר יקל על נפגעי תאונות בתביעות ביטוח נכות


משרד האוצר החליט באחרונה על הקלות עבור מי שמגיש תביעות ביטוח בעזרת עו"ד נזיקין בעקבות נזקי גוף שהביאו לנכות, בכל הנוגע לתקופת ההתיישנות של התביעה.

 

עד היום, כשאדם נפגע במהלך תאונות עבודה או תאונות דרכים, היה עליו להגיש תביעה עד שלוש שנים מרגע המקרה. אבל, במקרים רבים הנפגעים היו מגלים כי נגרמה להם נכות זמן רב לאחר האירוע עצמו או שהליך ההכרה בנכותם היה נמשך לא מעט. בשני המקרים הללו, תקופת ההתיישנות הייתה כבר נכנסת לתוקף וכך חברות הביטוח לא היו חייבות לשלם דבר.

 

                     מרגיש שבאמת פגעו בך  מ.ז.ל 

 

 

עד היום, על פי חוק, חברות הביטוח יכולות לבקש מבית המשפט לדחות תביעות ביטוח על הסף, אם אלו הוגשו יותר משלוש שנים לאחר המקרה. אך אדם רשאי להגיש תביעת ביטוח רק לאחר שכבר נקבעו לו אחוזי נכות בגין נזקי גוף. במקרה כזה, הוא עלול שלא להספיק להגיש את התביעה – ולהישאר בלא כלום.

 

המפקח על הביטוח הוציא באחרונה מספר הנחיות בנושא, כשאחת מהן מתייחסת ספציפית לעניין ההתיישנות. על פי אותן הנחיות, תקופת ההתיישנות תיספר רק מהיום בו נקבעה רשמית הנכות למי שמגיש תביעות ביטוח. כך, יובטח להם כי אם יגישו את התביעה בזמן, לא יסתכנו באובדן פיצויים לו הם זכאים.

 

"ההנחיות ייטיבו עם המבוטחים ויאפשרו להם מסגרת זמן הוגנת יותר להגשת תביעה", אמר המפקח על הבנקים בעקבות המסמך החדש. ההנחיות הללו כוללות תאונות דרכים, תאונות עבודה או כל מקרה של תאונה ומחלה שגרמו נזקי גוף ונכות מסוימת.

 

עוד הובהר בטיוטת ההנחיות של המפקח על הביטוח, כי חברות הביטוח יוכלו מעתה לטעון להתיישנות של תביעות ביטוח רק אם חלפו שלוש שנים מהיום בו נקבעו סופית אחוזי הנכות לתובע, כך שלנפגעים יהיה מספיק זמן להגיש את התביעה.

 

 

 האם אתה מרגיש שנתקלת בקושי אמיתי לקבל את הפיצויים המגיעים לך ?

 

הנך מוזמן ליצור קשר עם משרד עו"ד סולברג להתייעצות ראשונית בעניינך בטלפון: 052-8334156

 

פניה ליעוץ משפטי

יש למלא את כל השדות.

חיפוש באתר
 
אנחנו בפייסבוק אנחנו בפייסבוק
הטבה לאימון משפחתי כללי 
תעודת השתלמות רפואה למשפטנים (דף הבית)

תעודת השתלמות רפואה למשפטנים


תעודת הסמכה של עו"ד סולברג בהשתלמות רפואה למשפטנים בחסות אוניברסיטת תל-אביב

 

עיצוב ובניית אתר ע"י טאדאם בע"מ