משרד עורכי דין סולברג מתמחה ב:
  • תביעות תאונות דרכים
  • מקרי רשלנות רפואית
  • תביעות ביטוח
  • ייצוג נפגעי נזקי גוף
  • תאונות עבודה
משרד עו"ד סולברג
יחס אישי
פישוט הליכים
מיצוי תיקים
מקצועיות משפטית

 

משרדינו קיים זה כ-12 שנה
ולנוחיות לקוחותינו ממוקם
באזור תל אביב. 

רשלנות רפואית במתן תרופה שגויה


כשזה נוגע בגוף שלך
יש מישהו שמקשיב יותר ?

  • כי אנחנו נקשיב למה שמטריד אותך
  • נאתר איתך את הנקודות הטובות ביותר בcase שלך
  • מיטב המומחים הרפואיים שלנו יתמכו בטענותיך
  • נלווה אותך עד הניצחון המיוחל
  • עדין לא השתכנעת שכדאי לך לעבוד איתנו?
לחץ כאן לקביעת פגישה

 

רוקחת שסיפקה לילדה תרופה שגויה, הואשמה במקרה רשלנות רפואית וחויבה לפצות את הילדה ואת אמה בגין הסבל שנגרם להן והפסד ההשתכרות של האם.

 

הילדה הגיעה עם אמה לרופאה באחד מסניפי קופת חולים כללית, לאחר שסבלה משיעול טורדני ובלתי פוסק. הרופאה רשמה לילדה מרשם לתרופה בשם BRICALIN ELIXIR – סירופ להקלה על השיעול. השתיים הגיעו לבית המרקחת והציגו בפני אחת הרוקחות במקום את המרשם, אך זו נתנה להן תרופה בשם SOL BRICALIN, תמיסה לשימוש חיצוני המשמשת לאינהלציה (ואסורה לבליעה, בניגוד לסירופ לשיעול כמובן).

 

               מרגיש שבאמת מבולבל לך  מ.ז.ל 

 

 

הבת החולה נטלה את התרופה, בלי ידיעה כי זו מסוכנת לבליעה והחלה להקיא, חום גופה עלה בפתאומיות והיא הובהלה לבית החולים שם אושפזה למשך יממה. האם הגישה תביעה נגד הרוקחת באמצעות עו"ד נזיקין, בטענה שזו הפרה את חובת הזהירות כלפי הילדה.

 

הרוקחת טענה בבית המשפט להגנתה כי מדובר בטעות אנוש וכי לא מדובר במקרה של רשלנות רפואית. הנתבעת טענה עוד כי גם לאם חלק באשמה, משום שהכירה את התרופה המקורית שהייתה הילדה צריכה לקבל ולכן הייתה צריכה לזהות כי לא קיבלה את התרופה הנכונה ולהסב את תשומת ליבה של הרוקחת.

 

השופט איל באומגרט דחה את הטענות הללו וקבע שאין ממש בדבריה של הנתבעת. "רוקח חב חובת זהירות מוגברת כלפי הציבור שאינו בקי ואינו אמור להיות בקי בתרופות ובמרשמים", ציין השופט והוסיף כי לילדה נגרמו נזקי גוף בעקבות טעות זו ומעבר לזה, התבצעה פגיעה באוטונומיה שלה. "אין ולא יכול להיות חולק שאמה של התובעת לא קיבלה הסבר על כך ובוודאי שלא הייתה מסכימה לקבל תרופה שגויה ואף לא הייתה מטפלת בה בבתה".

 

בית המשפט ציין כי מעבר לאותם נזקי גוף, הילדה התקשתה לשוב לשגרת חיים רגילה למשך חודש ימים וחוותה אירוע טראומטי. בית המשפט פסק לילדה פיצויים בגין רשלנות רפואית בגובה 15,000 שקלים, על הסבל והכאב שעברה.

 

וכאן זה לא הסתיים: על הפגיעה באוטונומיה של הילדה נפסקו לה עוד פיצויים של 10,000 שקלים. נקבע כי בשל אותה רשלנות האם תפוצה ב-1,600 שקלים בשל הפסד השתכרותה ביום האשפוז ועוד 1,500 ₪ בגין הוצאות שונות באותו יום. בסיכומם של הדברים, נפסקו לשתיים פיצויים בסך כולל של 28,100 שקלים. הרוקחת וקופת החולים שהואשמו במקרה רשלנות רפואית חויבו גם בתשלום שכר טרחת עו"ד נזיקין בתוספת 20% מע"מ.

 

 

  האם אתה מרגיש שנתקלת בקושי אמיתי לקבל את הפיצויים המגיעים לך ?

 

 

הנך מוזמן ליצור קשר עם משרד עו"ד סולברג להתייעצות ראשונית בעניינך בטלפון: 052-8334156

 

פניה ליעוץ משפטי

יש למלא את כל השדות.

חיפוש באתר
 
אנחנו בפייסבוק אנחנו בפייסבוק
הטבה לאימון משפחתי כללי 
תעודת השתלמות רפואה למשפטנים (דף הבית)

תעודת השתלמות רפואה למשפטנים


תעודת הסמכה של עו"ד סולברג בהשתלמות רפואה למשפטנים בחסות אוניברסיטת תל-אביב

 

עיצוב ובניית אתר ע"י טאדאם בע"מ