משרד עורכי דין סולברג מתמחה ב:
  • תביעות תאונות דרכים
  • מקרי רשלנות רפואית
  • תביעות ביטוח
  • ייצוג נפגעי נזקי גוף
  • תאונות עבודה
משרד עו"ד סולברג
יחס אישי
פישוט הליכים
מיצוי תיקים
מקצועיות משפטית

 

משרדינו קיים זה כ-12 שנה
ולנוחיות לקוחותינו ממוקם
באזור תל אביב. 

סגנונות תקשורת: כיצד מתקשרים עם נפגע נזקי גוף ?


 

מתברר כי כמו הרבה דברים בחיים הצלחת הטיפול בנפגע נזקי גוף תלויה רבות ביכולת התקשורתית שלנו לזהות את הטיפוס האישיותי שעומד מאחורי הפגיעה שלו.

 

כעקרון ישנם מספר רמזים שעשויים לעזור לנו לסווג את סגנון תקשורת שמאפיין את הנפגע

  1. לאיזה סוג של אינפורמציה הוא זקוק כדי לקבל החלטה ? - האם למידע נקודתי ספציפי או למידע כללי ?
  2. באיזה קצב הם מקבל החלטה ?- האם הוא מהיר ופעיל או איטי והססן?
  3. על מה הוא מתמקד בקבלת ההחלטה ?- האם הוא ממוקד במטרה ? או שהוא ממוקד במערכות יחסים עם בעל המקצוע ?
  4. איך הוא בא לידי ביטוי בחברה ? - האם הוא מוחצן וקליל או מופנם ומאופק ?

חשוב לזכור שנפגעי נזקי גוף הם ככל בני האדם שלעיתים משתמשים, מבלי שהם שמים לב לכך בסיטואציות שונות,  בכמה סגנונות תקשורת וכן יתכנו מצבים שבאותה סיטואציה שבה נמצא נפגע נזקי גוף הוא עשוי להשתמש בסגנון תקשורת אחד כסגנון שמוביל בשיחה ובסגנון תקשורת שני כסגנון משני ולהפך.

 

מכאן נובעת החשיבות הרבה שמייחס המשרד לזיהוי הטיפוס האישיותי של הנפגע.

 

הסגנון המשימתי

הסגנון המשימתי 

 

מה מאפיין אותו:

נוטה להיות שאפתן , פעיל ,עצמאי ובעל בטחון עצמי. אוהב לקבל מידע ומקבל החלטות במהירות, יעיל עם מעט מאוד הפגנת רגשות מעדיף סדר וארגון , חסר סבלנות עם נטייה לתחרותיות וקרירות.

 

טיפים:

כשמשוחחים איתו ניתן לשים לב כי שפת התקשורת שלו קצרה וחדה ברכות הפתיחה שלו תהיינה בדרך כלל הי, כן... ומיד לאחריהן כניסה לנושא השיחה עצמו. מאוד מומלץ לדבר איתו על עובדות בשטח תוצאות ומשימות שיש לבצע, כשנפגשים איתו שפת הגוף שלו עשויה להראות קרה ומנותקת על כן אם רוצים לקבל ממנו שיתוף פעולה מאוד חשוב להוקיר אותו באופן גלוי ומיד לדבר איתו על המשימה הבאה שצריך לעשות

 

מה אסור לעשות:

כשמשוחחים איתו מאוד חשוב שהוא ירגיש שלא מבזבזים את זמנו , כספו ודברים שאינם מביאים לו תועלת. בגלל הנטיה שלו להראות כשולט מאוד חשוב לא להכתיב לו בפרטי פרטים את הדרך שלכם.  

 

 

הסגנון המנתח

הסגנון המנתח

 

מה מאפיין אותו:

נוטה לנתונים ולמושגים , עשוי להצטייר בחברה כהססן וכמחושב נתפס במובן מסוים כפאסיבי, אוהב עובדות ודעות לפני שמקבל החלטה. נתפס כתאורטיקן, אינו נותן אמון בקלות, נתפש כאוהב להקשיב לאחרים, נאמן וקבוע בקשרים, נוטה להיות ברקע מתוך מקום של פתרון בעיות מנותב ומחושב. נמנע מעימותים. לעיתים נתפס כמרוחק ואפילו שוויצר.

 

טיפים:

כשמשוחחים איתו ניתן לשים לב כי שפת התקשורת שלו עדינה רגישה שקטה ומנומסת ברכות הפתיחה שלו תהיינה בדרך כלל שלום מה שלומך... מאוד מומלץ לדבר איתו בטון שקט ומונוטוני ובדרך כלל בפרטי פרטים ובסדר לוגי על הנושא.

כשנפגשים איתו שפת הגוף שלו עשויה להראות כבעלת תנועות קטנות ורכות על כן אם רוצים לקבל ממנו שיתוף פעולה מאוד חשוב לפרגן לו ביחידות מכסימום מס. אנשים מצומצם עם הוקרה קטנה ולאחר מכן להסביר לו בפרטי פרטים את המשימה שלו ולקבל את הסכמתו.  

 

מה אסור לעשות:

כשמשוחחים איתו אסור בשום פנים ואופן להרים עליו את הקולו, אסור להעביר עליו ביקורת לפני הרבה אנשים, אסור לקטוע את דבריו בזמן שהוא מדבר ואסור לבצע שינויים תכופים בתוכניות שלו בהתראות קצרות.  

 

 

הסגנון המקדם

הסגנון המקדם

 

מה מאפיין אותו:

נוטה להיות מעורב עם אנשים בפעילויות שיש בהן אלמנט מלהיב ומתחדש, נוטה להכללה והגזמה, בעל יכולת חברתית גבוהה , מלא חיים , אוהב לשחק ולהיות ספונטני, נוטה לחשוב ולדבר בקול חזק, נתפש לעיתים כחסר יכולת ריכוז ויציבות, לעיתים עלול להיתפש בחברה כמוחצן מניפולטיבי או כשקרן, חסר עניין בפרטים ונוטה להגיע להחלטות על בסיס אינטואיציה בלבד.

 

טיפים:

כשמשוחחים איתו ניתן לשים לב כי שפת התקשורת שלו כוללת מילים ארוכות ומתנגנות ברכות הפתיחה שלו תהיינה בדרך כלל אהלן, מה נשמע, מה העניינים ... עם הרבה מאוד התלהבות ועניין. מאוד מומלץ שהשיחה איתו תכלול הרבה רעיונות דימויים בדיחות דוגמאות תמונות, מאוד חשוב לשאול אותו מה הוא מציע בכל מיני מצבים בשיחה בינכם. כשנפגשים איתו שפת הגוף שלו עשויה להראות כמשדרת חום בעלת צליל קול קולני ומתנגן עם תנועות גוף גדולות כשמבקשים לפרגן לו מאוד מומלץ לעשות זאת בנוכחותם של הרבה מאוד אנשים. אם רוצים לקבל ממנו שיתוף פעולה אפשר לבקש ממנו בקלילות בוא תעשה לנו טובה.

 

מה אסור לעשות:

אסור בשום פנים ואופן להפעיל עליו סמכות, אסור להעביר עליו ביקורת לפני הרבה אנשים, אסור להגיד לו שהוא חייב לעשות מה שאתם רוצים ואסור להצביע עם היד או האצבע לכיוון הפנים שלו.      

 

 

הסגנון התומך

הסגנון התומך

 

מה מאפיין אותו:

נוטה להיתפש בחברה כחביב נינוח, מרצה אחרים, קשה לו לסרב לבקשות, אוהב לעזור, דואג לרגשות אחרים, אינו יומרני מחפש יחסים קרובים מקשיב טוב, יוצר קשר עם האחר יותר על בסיס מערכת יחסים מאשר על בסיס משימות, עלול להיתפש בחברה כחסר דעה וותרן.

 

טיפים:

כשמשוחחים איתו ניתן לשם לב כי שפת התקשורת שלו כוללת מילים המביעות התעניינות אישית עמוקה ורחבה שיש בהן רבה מאוד רגשות תחושות ברכות הפתיחה דהיינה בדרך כלל מה שלומך.... עם התעמקות רבה מאוד בזולת.השיחה עימו תתתמקד בפרטי פרטים של הנושא בטון דבור עדין ומתנגן. כשנפגשים איתו שפת הגוף שלו בדרך כלל תהיה עם תנועות גוף קטנות ורכות כאשר צליל הקול שלו מתנגן בעדינות. אם רוצים לפרגן לו מומלץ לעשות זאת ביחידות או עם מס. אנשים מצומצם. אם מבקשים ממנו שיתוף פעולה מומלץ לדבר איתו בפרטי פרטים על מה שמעניין אותכםן ולבקש לאחר מכן את הסכמתו.

 

מה אסור לעשות:

אסור בשום פנים ואופן להעביר עליו ביקורת בפני הרבה אנשים, אסור לקטוע את דבריו, אסור להרים עליו את הקול ואסור לעשות שינויים תכופים במה שדברתם עליו וסוכם בהתראות קצרות     

 

 

אז לאיזה סגנון תקשורת אתה שייך ?

פניה ליעוץ משפטי

יש למלא את כל השדות.

חיפוש באתר
 
אנחנו בפייסבוק אנחנו בפייסבוק
הטבה לאימון משפחתי כללי 
תעודת השתלמות רפואה למשפטנים (דף הבית)

תעודת השתלמות רפואה למשפטנים


תעודת הסמכה של עו"ד סולברג בהשתלמות רפואה למשפטנים בחסות אוניברסיטת תל-אביב

 

עיצוב ובניית אתר ע"י טאדאם בע"מ