משרד עורכי דין סולברג מתמחה ב:
  • תביעות תאונות דרכים
  • מקרי רשלנות רפואית
  • תביעות ביטוח
  • ייצוג נפגעי נזקי גוף
  • תאונות עבודה
משרד עו"ד סולברג
יחס אישי
פישוט הליכים
מיצוי תיקים
מקצועיות משפטית

 

משרדינו קיים זה כ-12 שנה
ולנוחיות לקוחותינו ממוקם
באזור תל אביב. 

תאונת עבודה וגימלת נכה נזקק


גימלת נכה נזקק היא גמלה המשולמת על ידי הביטוח הלאומי לנפגעי תאונות עבודה. תקנה 18 א' לתקנות הביטוח הלאומי. קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה, קובעת כי במקרה שנפגע אדם בתאונת עבודה ונקבעה לו נכות לזמן מוגבל או נכות זמנית ועקב כך אינו משתכר ואין סיכוי סביר שיוכל להשתלב בעבודה כלשהי, במקרה כזה יוכל לפנות לביטוח הלאומי להכרה בו כ"נכה נזקק". 

 

 מרגיש באמת פגוע

במקרה כזה, המוסד לביטוח הלאומי ידון בבקשתו דרך ועדה המורכבת מפקיד שיקום, רופא מוסמך ועובד המוסד שנקבע לכך. סמכות ועדה זו לקבוע לנפגע דרגת נכות זמנית של 100%, גם אפילו  ונכותו הנצפת איננה ממלאת תנאי זה על פי התקנות. יחד עם זאת  דרגה זו תהיה לכל היותר למספר חודשים ותזכה את הנפגע בקיצבה מלאה של 75% משכרו המבוטח למשך תקופה זו. בתום התקופה רשאי הנפגע להגיש בקשה שניה להכרה בו כ"נכה נזקק" והמוסד לביטוח לאומי יכול לאשר לו תקופה נוספת לקבלת זכות זו.

 

מטרת תקנה זו הינה לתת פתרון לנפגעי תאונות עבודה אשר נפגעו באופן קשה אך פגיעתם אינה מקנה להם אחוזי נכות גבוהים על פי התקנות ואיננה מאפשרת להם לחזור לעבודה ו/או להשתלב בעבודה אחרת תמורת שכר.

 

להלן מספר שאלות מקצועיות ואישיות שעשויות לעזור לכם לשמור על זכויותיכם בכל מה שקשור לתאונת עבודה  תקנה 18 א' נכה נזקק שקרתה לכם:

  1. למרות שדווקא לאחר שהוכרתם כנפגעי תאונת עבודה וטרם גובשה נכותכם הצמיתה והינכם ממשיכים לקבל טיפול רפואי לא ראוי עדין שלא לקבוע לכם אחוזי נכות זמניים?
  2. האם על אף שנקבעה לכם דרגת נכות זמנית נמוכה לתקופה ארוכה לא ראוי עדין שלא תהיו רשאים להגיש בקשה להכרה כנכה נזקק?
  3. בגלל שעמדתם בשני התנאים המצטברים: נכות זמנית לזמן מוגבל וכן שאין סיכוי סביר שתמצאו עבודה ואין לכם כל תעסוקה לא תהיו רשאים להגיש את בקשתכם?
  4. אפשר שדווקא נכותכם האובייקטיבית איננה מגיעה לכדי 100% נכות זמנית לא ראוי עדין שלא תהיו זכאים לקצבה במשך 4 חודשים בשיעור של 75% משכרכם?
  5. מהן ההנחיות דווקא שידוע כי נפגעי עבודה אשר מחד גיסא נפגעו באופן קשה שאינו מאפשר להם לחזור לעבודה או להשתלב בעבודה אחרת תמורת שכר אולם מאידך גיסא פגיעתם איננה מקנה להם עדין ומספיק אחוזי נכות גבוהים?

תשובות לשאלות אילו ושאלות נוספות אחרות תעזור לכם להבין באופן מקצועי ואישי את הבעיה שיש לכם ולבחון ביחד את האפשרות להגשת תביעה משפטית לפיצויים כספיים בגין התאונה בעבודה תקנה 18 א' נכה נזקק שקרתה לכם.

 

 

  האם אתה מרגיש שנתקלת בקושי אמיתי לקבל את הפיצויים המגיעים לך ?

                                                        

 

הנך מוזמן ליצור קשר עם משרד עו"ד סולברג להתייעצות ראשונית בעניינך בטלפון: 052-8334156

 

 

 

פניה ליעוץ משפטי

יש למלא את כל השדות.

חיפוש באתר
 
אנחנו בפייסבוק אנחנו בפייסבוק
הטבה לאימון משפחתי כללי 
עיצוב ובניית אתר ע"י טאדאם בע"מ