משרד עורכי דין סולברג מתמחה ב:
  • תביעות תאונות דרכים
  • מקרי רשלנות רפואית
  • תביעות ביטוח
  • ייצוג נפגעי נזקי גוף
  • תאונות עבודה
משרד עו"ד סולברג
יחס אישי
פישוט הליכים
מיצוי תיקים
מקצועיות משפטית

 

משרדינו קיים זה כ-12 שנה
ולנוחיות לקוחותינו ממוקם
באזור תל אביב. 

מיקרוטראומה: תאונות עבודה ונזקי גוף


בכל יום נגרמות תאונות עבודה מסוגים שונים, אך לא תמיד העובד יכול לזהות שאכן נפל קורבן למקרה של תאונת עבודה. איך זה ייתכן? לעיתים נזקי גוף נגרמים בשל פגיעה מצטברת ש'נבנית' עם הזמן ולא מתרחשת בבת אחת. מקרה כזה מוגדר בחוק כמיקרוטראומה ונחשב כתאונת עבודה לכל דבר ועניין.

 

אז איך בדיוק מוגדרת מיקרוטראומה? על פי דיני הנזיקין, זו מחלה או פגיעה המתבטאת בצורה של נזקי גוף כמו כל פגיעה אחרת, אך נגרמת בשל סדרת פגיעות קטנות, כאלו שחוזרות על עצמן מספר פעמים במהלך עבודתו של הנפגע. כל פגיעה כזו תורמת את תרומתה בדמות נזק זעיר, שמצטבר לאורך השנים לנזק ממשי – המחלה עצמה.

 

מרגיש באמת בטראומה

 

עם זאת, חשוב להדגיש כי פגיעת מיקרוטראומה נכנסת תחת הקטגוריה של תאונות עבודה רק במקרה של נזקי גוף הקשורים לשמיעה, לגב או לדרכי הנשימה. מחלות לב או מחלות נפש לא נכללות תחת ההגדרה הזו.

 

תופתעו לדעת כי פגיעה זו לא מקבלת התייחסות מפורשת בתקנות של המוסד לביטוח לאומי. ההתייחסות לעניין מופיעה אך ורק בפסקי דין הנוגעים לחוקי הנזיקין ושם תופסת ההגדרה של תאונות עבודה גם אל מקרים שאינם 'קלאסיים'.

 

אם הקריטריונים המגדירים פגיעת מיקרוטראומה רלוונטיים גם אליכם, ייתכן ואתם זכאים לקבל פיצויים בגין פגיעתכם. את הפיצויים תקבלו לאחר שתגישו תביעת ביטוח באמצעות עו"ד נזיקין המעורה היטב בחוק.

 

במקרה של תביעת ביטוח בגין נזקי גוף שנגרמו לכם בעקבות פגיעת מיקרוטראומה, עליכם להוכיח קשר בין הפגיעות לבין הנזק שנגרם לכם. עם זאת, אתם צריכים להוכיח שהקשר סביר ואפשרי, מה שמבטיח לכם סיכוי גבוה לקבל פיצויים במקרה זה. יחד עם עו"ד נזיקין, הסיכוי הזה רק יגדל.

 

בנוסף, כשאתם מגישים תביעה בגין חבות מעבידים או צד ג', עליכם להמציא חוות דעת רפואית, כדי להוכיח את הקשר הנסיבתי בעזרת מומחה בתחום. חוות דעת כזו, שתתמוך בטענות שלכם, תסייע לכם רבות בקבלת פיצויי תאונות עבודה המגיעים לכם על פי חוק.

 

      

 האם אתה מרגיש שנתקלת בקושי אמיתי לקבל את הפיצויים המגיעים לך ?

 

הנך מוזמן ליצור קשר עם משרד עו"ד סולברג להתייעצות ראשונית בעניינך בטלפון: 052-8334156

 

 

 

 

פניה ליעוץ משפטי

יש למלא את כל השדות.

חיפוש באתר
 
אנחנו בפייסבוק אנחנו בפייסבוק
הטבה לאימון משפחתי כללי 
עיצוב ובניית אתר ע"י טאדאם בע"מ