משרד עורכי דין סולברג מתמחה ב:
 • תביעות תאונות דרכים
 • מקרי רשלנות רפואית
 • תביעות ביטוח
 • ייצוג נפגעי נזקי גוף
 • תאונות עבודה
משרד עו"ד סולברג
יחס אישי
פישוט הליכים
מיצוי תיקים
מקצועיות משפטית

 

משרדינו קיים זה כ-12 שנה
ולנוחיות לקוחותינו ממוקם
באזור תל אביב. 

ביטוח נפגעי פעולות איבה


גם אותך הצליחו לבלבל?
בא וחזור לדרך הברורה

 • כי אנחנו נלמד להגדיר באמת את מה שקרה לך
 • נחפש תימוכין מקצועי לפרטים החשובים והקטנים
 • נמצא את המומחים הרפואיים הטובים ביותר
 • נהיה ביחד עד הניצחון הנכסף
 • עדין לא השתכנעת שכדאי לך לעבוד איתנו?
לחץ כאן לקביעת פגישה

ביטוח לאומי – פעולות איבה: האם ידעת?

מרגיש בודד   מ.ז.ל

 

 

כידוע לפי חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה דוקא כן כל אזרח או תושב ישראל שהוא נפגע טרור וזאת עקב פעולה של מדינה או ארגון עוינים לישראל- הינו נפגע פעולות איבה. תביעות מסוג זה יש להגיש ספציפית למוסד לביטוח לאומי עד שנה מיום הפגיעה.

 

החוק קבע כי נפגעי פעולה איבה וכמו גם בני המשפחות שלהם יהיו זכאים לתגמולים כספיים וכן להטבות אחרות אשר מיועדות לעזור להם בתקופתם הקשה ובכך לתמוך בהחלמתם. ההטבות האחרות מתחלקות למספר סוגים כדוגמת תגמולים חודשיים,תגמולי שיקום, כמו גם מענקים שנתיים ומענקים חד פעמיים. חשוב לציין שהזכויות השונות הללו נגזרות  ונקבעות לפי חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה, ולעומת זאת דווקא התגמולים הכספיים נקבעים על פי חוק הנכים (תגמולים ושיקום) והם בדרך כלל נגזרת השכר של עובדי מדינה בדירוג המנהלי ומתעדכנים בהתאם לעדכונים במשק.


מבחינת ההגדרה פגיעה כתוצאה מפעולת איבה היא למעשה פגיעה ישירה מפעולה של כוחות אויב, או פגיעה שלמעשה נגרמה לכאורה בעקבות פעולת איבה, זאת אומרת מדובר בפגיעה אשר קיימות נסיבות שיש חשש סביר שעלולה להתבצע פעולת איבה או לכאורה מדובר בפגיעה מכלי נשק שהיה במקור מיועד לביצוע אותה פעולה או למניעתה, כמו כן נפגע פעולות איבה הוא נפגע אשר פגיעתו היא למעשה תוצאה מאלימות שהרקע שלה הוא מוצאו הלאומי או האתני ואשר נובעת מהבעיה הערבית ישראלית או שהיא נובעת מפעילות

 

בפס"ד שניתן לאחרונה, נפגעת בפיגוע תופת במסעדה בירושלים הוכרה כנפגעת פעולות איבה, הגישה בקשה לקבלת תגמול נצרך וזאת מכוח החוק, אולם ביטוח לאומי בהחלטתו דחה את  בקשתה, בשל כך הנפגעת הגישה ערעור על החלטת ביטוח לאומי והיא החליטה להגיש תביעתה לבית הדין האזורי לעבודה.

 

במהלך הדיון בבית הדין לעבודה הצדדים הסכימו שהדיון בתביעתה יחזור לדיון מחדש בוועדת הרשות העליונה של המוסד לביטוח לאומי. יחד עם זאת עדין היה צריך לבחון את הויכוח שהיה בין הצדדים למי קיימת הסמכות להכריע בתביעה לתגמול נצרך. האם  כפי שבקשה הנפגעת לפקיד התביעות, או לפי עמדתה של וועדת הרשות העליונה של ביטוח לאומי אשר בסופו של יום התקבלה בפסק דינו של בית הדין האזורי

 

 

 • האם לפי מיטב ידעתך קיימת אצלך במקרים אילו קושי מהותי? מהו?

למידע נוסף: תביעות ביטוח, רשלנות רפואית.

 

 

האם אתה מרגיש שנתקלת בקושי אמיתי לקבל את הפיצויים המגיעים לך ?

 

הנך מוזמן ליצור קשר עם משרד עו"ד סולברג להתייעצות ראשונית בעניינך בטלפון: 052-8334156

 

 

פניה ליעוץ משפטי

יש למלא את כל השדות.

חיפוש באתר
 
אנחנו בפייסבוק אנחנו בפייסבוק
הטבה לאימון משפחתי כללי 
עיצוב ובניית אתר ע"י טאדאם בע"מ