משרד עורכי דין סולברג מתמחה ב:
 • תביעות תאונות דרכים
 • מקרי רשלנות רפואית
 • תביעות ביטוח
 • ייצוג נפגעי נזקי גוף
 • תאונות עבודה
משרד עו"ד סולברג
יחס אישי
פישוט הליכים
מיצוי תיקים
מקצועיות משפטית

 

משרדינו קיים זה כ-12 שנה
ולנוחיות לקוחותינו ממוקם
באזור תל אביב. 

ביטוח תאונות אישיות וביטוח אובדן כושר עבודה


גם כשהביטוח טובע?
לא ניתן לתביעה לטבוע

 • בגלל שכל תובע צריך את ההתייחסות המיוחדת לו
 • בגלל שכל תובע זקוק לשירות האישי
 • בגלל שכל תובע מבקש התמקצעות משפטית בעניינו
 • בגלל שכל תובע הוא עולם ומלואו
 • אנחנו לא מומחים בלדבר על הדברים -
  אנחנו מומחים בלעשות את הדברים לטובתכם
לחץ כאן לקביעת פגישה

אחת מפוליסות הביטוח האישיות המבוקשות ביותר היא פוליסת ביטוח תאונות אישיות. חברות ביטוח רבות מציעות במסגרת ביטוח זה כיסוי גם למקרים של אובדן כושר עבודה, אם כתוצאה ממחלה, תאונה או נכות. היתרון בביטוח פרטי כזה הוא באפשרות להתאימו אישית לנתונים שלכם: גיל, רמת ההשתכרות, עיסוק ומקצוע, מצב בריאותי וכדומה.

 

חשוב לדעת כי ביטוח נגד תאונות אישיות ואובדן כושר עבודה נוגע כמעט לכל אירוע בו נגרמו נזקי גוף למבוטח, כולל תאונת דרכים, תאונות עבודה או תאונות אופנועים - למעט אותם מקרים חריגים המצוינים בפוליסה. כדי לזכות בפיצוי שמגיע לכם בעקבות הפגיעה, מומלץ להיעזר בשירותי עו"ד נזיקין, איש מקצוע מומחה בתחום נזקי הגוף.

 

 

 

מרגיש שבאמת אתה דואג  מ.ז.ל 

 

הגעת למקום הנכון

משרד עו"ד סולברג הוא בדיוק מה שאתם צריכים כדי להגיש בקלות תביעת ביטוח בגין תאונות אישיות או אובדן כושר עבודה. למשרד ניסיון וידע מקצועי נרחב בתחום הנזיקין והוא מציע סיוע וליווי לאורך כל ההליך המשפטי.

 

 

  מקרים המחייבים רכישת ביטוח תאונות אישיות

 

החוק במדינת ישראל מחייב, במקרים מיוחדים, רכישה של פוליסת ביטוח המכסה תאונות אישיות. הכוונה היא לגופים מסוימים, שמחויבים לבטח קבוצות מסוימות של אנשים:

 

 • בתי ספר או משרד החינוך מבטחים את כל התלמידים בביטוח תאונות תלמידים
 • ספורטאים מבוטחים על ידי האגודות אליהן הם משתייכים
 • מכוני כושר מבטחים את המנויים שלהם

 

  לא בטוחים שאתם מבינים עד הסוף מה עליכם לעשות?
זקוקים לעזרה בתביעת פיצויים על אובדן כושר עבודה או תאונות אישיות?
אתם צריכים לקבל תמיכה מגורם מקצועי.

 

החובה לבטח קבוצות אנשים אלו באה להבטיח כי אם במסגרת הפעילות אחד המבוטחים ייפגע או ייפצע, הוא יהיה מכוסה ויוכל לתבוע פיצויים על הנזק שנגרם לו בעזרת עו"ד נזיקין. התביעה תוגש בדרך כלל נגד חברת הביטוח דרכה הזמין הגוף האחראי את פוליסת הביטוח ולעיתים גם נגד ביטוח לאומי.

 

חשיבות סעיף אובדן כושר עבודה בביטוח תאונות אישיות

 

אחד ההבדלים בין ביטוח תאונות אישיות לבין ביטוח הכולל סעיף לגבי אובדן כושר עבודה הוא שהביטוח האישי נוגע לתאונות בלבד, שנגרמו בכל מקום בעולם ובכל שעה – למעט מקרים חריגים שמצוינים חד משמעית בפוליסה כמקרים שלא יכוסו על ידי הפוליסה.

 

הבדל משמעותי נוסף בין ביטוח תאונות אישיות לביטוח על אובדן כושר עבודה קשור לכיסוי המבוטח: בעוד שאובדן כושר עבודה מכסה גם נזקי גוף כתוצאה ממחלה (מקרה שנקרא גם מחלת מקצוע), הכיסוי של ביטוח תאונות אישיות נוגע אך ורק לנזקי גוף במהלך תאונה.

ומהי תאונה? ברוב פוליסות הביטוח לתאונות אישיות ואובדן כושר עבודה, תאונה מוגדרת כאירוע פתאומי, חיצוני, שלא ניתן היה לצפות מראש את התרחשותו וכזה שגרם פגיעות ופציעות למבוטח או במילים אחרות - נזקי גוף.

 

 

מתי פוליסת הביטוח מתממשת?

 

 תאונות עבודה שגרמו לנכות הן מקרים מיוחדים, בהם יש להוכיח כי הפציעה עומדת בהגדרה המדויקת של פוליסת ביטוח התאונות האישיות שהזמין הנפגע, לא אחת קרה כאשר פוליסת הביטוח אינה הייתה מקיפה, דבר שהביא לכדי פשיטת רגל. לכן חשוב לדאוג לפוליסה מקיפה בכדי שהוא יוכל לממש אותה. אחרת, הוא לא יוכל לממש את הפוליסה בגין פציעה זו. אחוזי הנכות, שישפיעו גם הם על גובה הפיצוי שיקבל המבוטח, נקבעים בדרך כלל על פי המבחנים השונים שכלולים בחוק ביטוח לאומי.

 

גם פוליסת ביטוח נגד אובדן כושר עבודה צריכה להיות כזו שתתאים בדיוק לאופי העיסוק ולמקצועו של המבוטח. אם ההגדרה לא תהיה מדויקת אלא כללית מידי, ייתכן והתאונה שתתרחש, חלילה, לא תעמוד בקריטריונים של הפוליסה ולכן המבוטח לא יזכה בפיצויים, למרות שכושר עבודתו נפגע. כשאתם מזמינים פוליסת ביטוח כזו, עליכם לדרוש שהיא תכלול הגדרה מדויקת ומצומצמת ביותר של התחום בו אתם עוסקים, כדי למנוע אי נעימויות בעתיד.

 

פיצויים ותביעות בגין אובדן כושר עבודה

 

בניגוד לתביעות אחרות בתחום הנזיקין, ניתן להגיש תביעת פיצויים בגין אובדן כושר עבודה או תאונות עבודה למיניהן רק עד שלוש שנים מיום המקרה (ולא שבע כמו ביתר המקרים). כמו כן, יש לזכור כי העניין תקף גם בפנייתכם אל חברת הביטוח, בבקשה לממש את הפוליסה שהזמנתם דרכה.

 

פנה למשרד עו"ד סולברג להתייעצות ראשונית: 052-8334156

פניה ליעוץ משפטי

יש למלא את כל השדות.

חיפוש באתר
 
אנחנו בפייסבוק אנחנו בפייסבוק
הטבה לאימון משפחתי כללי 
עיצוב ובניית אתר ע"י טאדאם בע"מ