משרד עורכי דין סולברג מתמחה ב:
 • תביעות תאונות דרכים
 • מקרי רשלנות רפואית
 • תביעות ביטוח
 • ייצוג נפגעי נזקי גוף
 • תאונות עבודה
משרד עו"ד סולברג
יחס אישי
פישוט הליכים
מיצוי תיקים
מקצועיות משפטית

 

משרדינו קיים זה כ-12 שנה
ולנוחיות לקוחותינו ממוקם
באזור תל אביב. 

חקירת תאונת דרכים מנקודת מבטו של חוקר פרטי


כידוע, תאונות דרכים ופיצוי נפגעי תאונות דרכים מעוגנים וכפופים לחוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה1975- 1 ובראשי תיבות פלת"ד.

 

מתוקף פוליסת ביטוח החובה מבוטחים הנהג, הנוסעים והולכי הרגל בגין נזקי תאונת דרכים ועל חברת הביטוח חלה החובה לפיצוי בגין נזקי גוף שנגרמו לנפגעים.

 

חברות הביטוח אינן מכירות באופן אוטומטי בחבותן וכאשר מוגשת תביעה הן מעבירות, בדרך כלל, את הבדיקה בדבר האירוע למשרד חקירות פרטיות שנדרש לעמוד על נסיבות האירוע, הכיסוי הביטוחי וטענות התביעה.

 

כאשר מתקבלות הזמנות חקירה לידי משרדי חקירות, יעביר בעל משרד החקירות את הטיפול לידי חוקר פרטי ממשרדו והוא זה שיטפל בתיק.

 

החוקר הפרטי שאמון על החקירה יבצע מספר פעולות חקירה ובכלל זה חקירות פרונטאליות וחקירות בכיסוי, לעתים יידרש משרד חקירות לבצע גם מעקב סמוי אחר התובע והכל על פי נסיבות המקרה והטענות שעולות מתביעת הנפגע.

 

נציין כי תפקידו של משרד החקירות הנו לבדוק את נסיבות האירוע לאשורן, לאמת ו/או להפריח את טענות התובע וכן לאסוף ממצאים ועדויות שישמשו את חברת הביטוח ובמידת הצורך יוצגו בפני הערכאות המשפטיות. יודגש כי על פי חוק חוקרים פרטיים, שכר הטרחה של החוקר אינו מותנה בתוצאות החקירה ומכאן שהחוקר הפרטי צריך לבצע את עבודתו נאמנה ואין כל צורך 'לרצות' את חברת הביטוח על מנת לקבל את שכר טרחתו.

 

בתחילת החקירה יבדוק החוקר הפרטי את תקיפות פוליסת הביטוח והאם מתקיימים כל תנאי הפוליסה.

 

בהמשך ינסה לברר החוקר הפרטי האם מדובר בתביעה לגיטימית או שמא בנסיון הונאה להוצאת כספים במרמה. ולחילופין האם מדובר בתביעה 'מנופחת' והכל על פי סעיפי התביעה וראשי הפרקים לעניין הנזקים.

 

כחלק מהחקירה יאסוף החוקר הפרטי תיעוד רפואי ובכלל זה הגשת עזרה ראשונה ופרטי הפינוי ממקום האירוע, יצלם את תיק המשטרה, יפנה לעדים, יבדוק, יברר, ויצליב מידע.

 

חשוב לציין כי למרות הדעה הרווחת לפיה כל נפגע תאונת דרכים זכאי לפיצוי הרי שבפועל ישנם מספר סייגים והתניות לפיהן לא יתקיים כיסוי ביטוחי:

 

 1. מי שגרם לתאונה במתכוון.
 2. מי שגנב רכב והשתמש בו ללא רשות בעליו החוקיים.
 3. מי שנמצא ברכב ויודע שמדובר ברכב גנוב.
 4. מי שנהג ברכב ללא רישיון לנהוג בו.
 5. מי שהרכב סייע לו לביצוע פשע.
 6. מי שנהג ברכב ללא ביטוח, או ללא כיסוי ביטוחי.

 

לסיכום

 

תביעות נפגעי תאונת דרכים הן מתחום תביעות הנזיקין ובעלות מאפיינים כלכליים מובהקים.

 

החקירות בתחום זה באות לבדוק את חבות המבטחת ואת אמינות הטענות לנזקים והאומדנים.

 

החקירות מתאפיינות בחקירות גלויות וסמויות ולעתים אף במעקבים, שיתופי פעולה ועזרה מאנשי מקצוע לקבלת חוות דעת וייעוץ פרטני, וכן חקירה השוואתית שעניינה אינו מסתכם בחשיפת האמת כשלעצמה, אלא בעיקר ביצירת מצג אמת בין פוליסת הביטוח תנאיה והגבליה ובין טענות התובע.

 

כל התוכן והקשור בו שייכים לשמשון גולדנברג ו/או שמשון ג. שרותי חקירות. חל איסור מוחלט לפגוע בזכויות היוצרים והקניין הרוחני הכלולים בתוכן זה ובאתר, המקורי ו/או בכל עותק שלו. איננו מרשים לשנות את התוכן, במלואו או בחלקו, בכל דרך ו/או צורה. חל איסור מוחלט להעתיק ו/או לשכפל ו/או לצטט ו/או להפיץ ו/או להעבירו לאחר ו/או לפרסם ו/או להציגו לאחרים ו/או ליצור ממנו ניגזרות ללא אישורנו מראש ובכתב. כל תוכן הניתן להורדה הינו לעיונו האישי בלבד של הגולש ואסור לכל מטרה מסחרית או אחרת. השימוש בתוכן זה ובאתר הוא לכל מטרה שאינה איסור, וכל שימוש בלתי מורשה מהווה עבירה על חוק זכויות יוצרים ואחרים.

פניה ליעוץ משפטי

יש למלא את כל השדות.

חיפוש באתר
 
אנחנו בפייסבוק אנחנו בפייסבוק
הטבה לאימון משפחתי כללי 
עיצוב ובניית אתר ע"י טאדאם בע"מ